Wynajem wózków widłowych – cena, co wpływa na koszty?

koszt wynajmu wozkow widlowych

Ceny wózków widłowych na wynajem mogą się różnić w zależności od kilku czynników. Jakie są średnie wydatki związane z wypożyczeniem wózka widłowego? Co dokładnie wpływa na takie koszty?

Ile kosztuje wynajem wózków widłowych?

Gdy planuje się wybrać wynajem wózków widłowych P.U.H. WIDLAK – https://www.widlak-serwis.pl/ konieczne jest określenie z góry czasu najmu. W ten sposób można łatwiej skalkulować cenę usługi. W przypadku wynajmu dziennego koszt może wynosić od około 200 zł do 600 zł na dzień, w zależności od takich czynników, jak typ wózka widłowego (elektryczny, na olej napędowy, na gaz), udźwig i wszelkie dodatkowe funkcje. Tygodniowy wynajem może kosztować od 800 do 2000 zł, a ceny różnią się w zależności od wspomnianych wcześniej czynników. Dłuższy okres wynajmu może skutkować nieco niższą stawką dzienną. Natomiast miesięczny czynsz może wahać się od około 2500 zł do 6000 zł i więcej. Stawki miesięczne często zapewniają bardziej opłacalne rozwiązania dla firm ze stałymi potrzebami w zakresie transportu bliskiego.

Wynajem wózków widłowych – co wpływa na koszty?

Aby określić, ile będzie kosztować wynajem wózków widłowych, konieczne jest uwzględnienie wielu czynników. Zaliczane są do nich:

Typ wózka widłowego

Rodzaj wózka widłowego i jego specyfika mają główny wpływ na cenę wynajmu. Wynajem elektrycznych wózków widłowych jest często droższy, ale rekomendowane są one do użytku w pomieszczeniach ze względu na niższy poziom hałasu i zerową emisję. Z kolei wózki spalinowe czy na gaz są na ogół tańsze.

Udźwig

Wózki widłowe o większym udźwigu zazwyczaj wiążą się z wyższymi kosztami wynajmu. Standardowy wózek widłowy o niższym udźwigu może być tańszy w porównaniu do wózka widłowego dużego udźwigu.

Dodatkowe funkcje

Wózki widłowe wyposażone w specjalistyczne funkcje, takie jak przesuwy boczne, czyli pozycjonery wideł, wydłużone widły lub specjalistyczny osprzęt, mogą mieć wyższe stawki wynajmu.

Czas najmu

W zależności od czasu wypożyczenia wózka widłowego zmieniają się również stawki. Zazwyczaj długoterminowy wynajem wózków widłowych będzie tańszy od wynajmu krótkoterminowego, gdy przeliczy się stawki na dzień.

Koszty dostawy i odbioru

Niektóre wypożyczalnie mogą pobierać dodatkowe opłaty za dostarczenie wózka widłowego do miejsca wynajmu i odbiór go po okresie wynajmu. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, ile kosztuje wynajem wózków widłowych, warto skontaktować się z firmami prowadzącymi najem tego typu sprzętu. Przygotują one dokładne wyceny na podstawie przekazanych im informacji, co pozwoli na wyszukanie najlepszej oferty.

Dodaj komentarz