Wyjazdy na narty do Włoch – 5 najlepszych kierunków!

5 kierunkow na narty we wloszech

Włochy oferują wiele wspaniałych ośrodków narciarskich, oferujących malownicze krajobrazy, urocze wioski i doskonałe warunki do jazdy na nartach. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym narciarzem, Włochy mają coś do zaoferowania dla każdego amatora białego puchu. Oto 5 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech!

Cortina d’Ampezzo – Veneto, Dolomity

Znana jako „Królowa Dolomitów” Cortina d’Ampezzo to wspaniały ośrodek narciarski z bogatą historią. Obszar Dolomiti Superski oferuje rozległą sieć stoków i wspaniałe panoramiczne widoki. Samo miasto słynie z ekskluzywnych sklepów, restauracji i atrakcji après-ski. Gdy zatem planowane są wyjazdy na narty do Włoch, ten obszar jest bardzo często wybierany przez wiele osób.

Courmayeur – Dolina Aosty, Alpy Włoskie

Położona u podnóża Mont Blanc miejscowość Courmayeur słynie z trudnych stoków i zapierających dech w piersiach widoków. Ośrodek słynie z tętniącego życiem życia nocnego, ekskluzywnej restauracji i dostępu do wielu tras w obszarze Vallée Blanche.

Livigno – Lombardia, Alpy Włoskie

Livigno jest strefą wolnocłową, co sprawia, że jest to popularne miejsce na zakupy. Oferuje przy tym szeroką gamę stoków odpowiednich dla wszystkich poziomów umiejętności, a także park terenowy dla snowboardzistów i narciarzy freestyle. Znane z korzystnych warunków śniegowych i wydłużonego sezonu zimowego, dlatego też wypoczynek w tym właśnie ośrodku jest bardzo popularny wśród amatorów jazdy na nartach i snowboardzie.

Sestriere – Piemont, Alpy Włoskie

Sestriere, będące częścią rozległego obszaru narciarskiego Drogi Mlecznej – Vialattea, było gospodarzem zawodów w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006. Obecnie oferuje różnorodne stoki, w tym wymagające trasy dla zaawansowanych narciarzy i duży wybór terenów przyjaznych początkującym. Nowoczesna infrastruktura i tętniąca życiem atmosfera après-ski powoduje, że to znakomity wybór dla narciarzy.

Val Gardena (Ortisei, Selva di Val Gardena i Santa Cristina) – Południowy Tyrol, Dolomity

Val Gardena jest częścią obszaru Dolomiti Superski i słynie z dobrze utrzymanych stoków i wspaniałych górskich krajobrazów. Z Val Gardena można dojechać do toru narciarskiego Sellaronda, popularnej trasy wokół masywu Sella. Tradycyjna alpejska architektura i przyjazna atmosfera w uroczych wioskach powodują, że jest to znakomity wybór dla wielu osób planujących wyjazdy narciarskie do Włoch.

Planując wyjazd na narty do Włoch, weź pod uwagę takie czynniki, jak umiejętność jazdy na nartach, preferowany rodzaj terenu i oferta ośrodka. Każde miejsc dostępnych we Włoszech oferuje wyjątkowe przeżycia narciarskie, uzupełnione pięknem włoskich Alp i Dolomitów!

Dodaj komentarz