Wybierasz polisę ubezpieczeniową? Zwróć na to uwagę!

pink breathe neon sign

Zdecydowałeś się na polisę ubezpieczeniową? I bardzo dobrze, bo tylko w ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo finansowe swoim bliskich, kiedy Ciebie na tym świecie zabraknie. Wiadomo, że o śmierci nie chcemy myśleć, ale ta jest jednak nieunikniona. Nigdy też nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam odejść z tego świata. W o ile większym komforcie i spokojniej można żyć, kiedy ma się pewność optymalnego zabezpieczenia swojej rodziny. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty ubezpieczenia na życie.

Suma ubezpieczenia

Zapewne ciekawi Cię, ile pieniędzy otrzymają wskazane w umowie ubezpieczeniowej osoby po Twojej śmierci? Jest to kwestia priorytetowa, ale nigdy nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz i jakie składki jesteś w stanie płacić. Im będą większe, tym na więcej pieniędzy będą mogli liczyć Twoi bliscy.

Pamiętaj jednak, by składki na ubezpieczenie na życie nie obciążały zbytnio Twojego budżetu. Umowa ubezpieczeniowa podpisywana jest najczęściej na wiele lat – minimum 5 lat, więc musisz mieć pewność, że będzie Cię stać na realizowanie tych opłat również w przyszłości.

Zakres ubezpieczenia

Im jest szerszy, tym lepiej, ale tutaj znowu znaczenie ma wysokość składek. Im więcej będziesz płacić, tym więcej wariantów będzie zawierać Twoje ubezpieczenie na życie. Na pewno warto zwracać uwagę na zapisy dotyczące przyczyn śmierci. Okazuje się, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą nie wypłacić pieniędzy, jeśli zgon nastąpił w obliczu określonej choroby.

Zakres umowy ubezpieczeniowej dotyczy nie tylko gwarancji wypłaty środków w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Warto postarać się o ubezpieczenie na wypadek trwałej niezdolności do pracy, na przykład w efekcie przewlekłej choroby czy nagłego wypadku, pobytu w szpitalu czy konieczności rehabilitacji. Również osoby żyjące mogą w pełni korzystać z praw, jakie daje im dobrze skonstruowane ubezpieczenie na życie.

Elastyczne warunki

Warto, by ubezpieczenie na życie można było modyfikować w ramach zmieniających się potrzeb osoby ubezpieczonej. Te najlepsze polisy pozwalają na zawieranie dodatkowych umów, które rozszerzają zakres umowy podstawowej. Mogą również wykreślać z umowy poszczególne warianty, jeśli te są już niepotrzebne ubezpieczonemu. Elastyczność umowy pozwala również zmieniać osoby upoważnione do odbioru świadczenia albo ubezpieczać kolejnych członków rodziny, na przykład dziecko.

Zawsze warto wybierać ubezpieczyciela z dużym doświadczeniem na rynku. Tylko ten da gwarancję wypłacalności świadczenia pieniężnego, a tym samym pełnego bezpieczeństwa w trakcie trwania umowy. Te najlepsze Towarzystwa umożliwiają ubezpieczenie na życie nawet do ukończenia 75 lat.

Dodaj komentarz