W jaki sposób utrwalić język angielski?

red telephone booth near building during daytime

Wiele osób po ukończeniu szkoły obawia się, że z czasem ich kompetencje z zakresu języka angielskiego zmniejszą się lub całkowicie zanikną. Dlatego warto pamiętać, że władanie angielskim – o ile będzie odpowiednio utrwalone – już zawsze będzie częścią naszych zdolności. Potrzeba jednak do tego odrobiny samozaparcia.

Mobilna nauka angielskiego

Obecnie mamy dostęp do szeregu różnorodnych, darmowych aplikacji, które mogą nam pomóc w utrwaleniu wiedzy z języka angielskiego. W związku z tym nawet osoby bardzo zapracowane i zabiegane nie będą miały większego problemu. Można wybrać aplikację odpowiadającą naszym potrzebom – albo polegającą na szeregu krótkich ćwiczeń, których wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut, albo proponującą codziennie nowe słówka i przykłady ich użycia wraz z możliwością posłuchania poprawnej wymowy.

Jest to o tyle wygodne, że taka nauka jest możliwa nawet wtedy, gdy wsiadamy do autobusu i mamy do przejechania zaledwie parę przystanków. Również podczas przerwy w pracy możemy na moment zerknąć w telefon i poznać jakieś nowe słowo.

Szkoła językowa

Nauka angielskiego wcale nie musi kończyć się z chwilą zdania matury czy zakończenia ostatniego roku na studiach. Można z powodzeniem kontynuować ją w doskonałych szkołach językowych. Po wpisaniu w wyszukiwarkę kilku prostych fraz znajdziemy wiele interesujących propozycji.

Zazwyczaj zajęcia w szkole angielskiego są dość elastyczne, dzięki czemu możemy dopasować ich formułę do stylu życia i intensywności wykonywanych codziennie obowiązków. Możemy zatem zapisać się na kurs i już nie obawiać się, że nasza wiedza z angielskiego ulegnie zapomnieniu. 

Potrzebny Ci angielski dla dorosłych Częstochowa? Sprawdź: http://tarkowski.edu.pl/.

Stały kontakt z językiem

By nauka angielskiego rzeczywiście nie poszła w las, powinniśmy stale obcować z tym językiem, szczególnie gdy mamy pracę niewymagającą od nas takich umiejętności. W związku z tym, włączając jakiś film, wybierzmy wersję z napisami zamiast z lektorem, dzięki czemu wyraźniej usłyszymy kwestie aktorów. Zdecydowanie nie zaszkodzi czytanie książek po angielsku czy nawet słuchanie anglojęzycznej muzyki. 

Dodaj komentarz